Домакините от Монтана 2003 загубиха от Будучност (Черна гора) с

...

Монтана 2003 ще играе за третото място в Адриатическата лига

Домакините от Монтана 2003 изгубиха от Будучност (Черна гора) с 67:74 (10:20, 19:17, 18:22, 20:15) точки в полуфинален мач от Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Финалната четворка на шампионата се организира в зала "Младост " в Монтана. Носителките на Купата на България ще спорят на следващия ден с Цървена звезда (Сърбия) за третото място в конкуренцията. Двубоят е от 16.00 часа. За купата от 19.00 часа Будучност среща Цинкарна Целие (Словения). Миналия сезон българките още веднъж отпаднаха на полуфиналите в шампионата, а по-късно изгубиха и мача за третото място от Будучност.

На дуела участваха кметът на града Златко Живков, както и играчите от футболния и волейболния отбор на Монтана. Възпитаничките на Стефан Михайлов изгубиха първата четвърт с 10:20, а при започване на втората част гостенките поведоха с 18 точки разлика след тройка на Анджелика Митрашиновик - 31:13.

До края на частта баскетболистките на Монтана съумяха да понижат пасива си на 8 точки - 29:37. С тройка на Николина Бабич черногорките поведоха с 16 точки (59:43) 65 секунди преди края на третата част, а в последните 10 минути българките направиха всичко по силите си, с цел да завоюват мача, само че не съумяха.

Те само редуцираха изоставането си след тройка на Радостина Димитрова до 3 точки - 59:62 7:11 минути преди сирената, само че по-късно гостенките направиха серия от 7:0 за 69:59 и до края удържаха преднината си. За българския отбор се отличиха Радостина Димитрова, Цветомира Шаренкапова и Сара Бут с по 12 точки. Божица Муйович изигра мощен мач за Будучност и приключи с 26 точки. Мари Малоун добави 14 точки./БТА