Домакинът ОАЕ победи Австралия с 1:0 и детронира защитаващия титлата

...

Купата на Азия ще има нов шампион

Домакинът ОАЕ победи Австралия с 1:0 и детронира защитаващия купата си на четвъртфиналите на шампионата на Азия по футбол.

Възпитаниците на италианския познавач Алберто Дзакерони стигнаха до триумфа след груба неточност на Милош Дегенек в 68-ата минута. Той върна неприятно една топка към вратаря Мат Райън, която Али Ахмед Мабхут пресече в наказателното поле, подмина стража на противника и вкара на празна врата. Австралийците имаха предимство и сътвориха повече положения, само че по този начин и не съумяха да стигнат до попадение.

Australia out of Asian Cup as UAE pounce on Milos Degenek error @StephenScouted https://t.co/8vP2DfVxTF pic.twitter.com/bx8PNpr52P
— Guardian sport (@guardian_sport) January 25, 2019
За място на финала ОАЕ ще играе против Катар, който по-рано през днешния ден отстрани Република Корея също с победа с 1:0.

В другия полуфинал Япония ще се изправи против Иран.