Домакинът на Евро 2024 Германия загуби от Турция с 2:3

...

Турция излъга Германия в контрола

Домакинът на Евро 2024 Германия загуби от Турция с 2:3 в другарска среща, която се изигра на " Олимпиащадион " в Берлин. Факторът домакинство не играеше огромна роля, защото на трибуните имаше много представители на турската диаспора в Германия.

Бундестимът откри резултата още в петата минута посредством Кай Хаверц, само че по-късно понижи оборотите.

В същото време турците заиграха по-добре и до края на полувремето стигнаха до цялостен поврат. Защитникът Ферди Кадиоглу изравни в 38-ата минута, а след това Кенан Йърдъз шокира германците за 2:1. В 49-ата мминута Никлас Фюлкруг върна равенството.

Германците натиснаха и имаха няколко благоприятни условия, само че не ги осъществиха. Около 20 минути преди края турците стигнаха до надвит гол посредством резервата Юсуф Сари от дузпа.

Така Турция записа трети следващ триумф под управлението на Винченцо Монтела, до момента в който за Бундестима загубата беше първа при Юлиан Нагелсман като селекционер.