Домакинът на Евро 2024 Германия тръгна ударно на шампионата и

...

Германия тръгна с разгром в откриващия мач на Евро 2024

Домакинът на Евро 2024 Германия потегли стремително на шампионата и победи с 5:1 Шотландия в откриващия мач на Европейското.
Прочетете още
В 10-та минута Германия откри, откакто Кимих подаде към Вирц, който стреля от дъгата на пеналта стреля, а шотландският вратар Гън не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

Германия удари повторно в 17-та минута, когато Гюндоган пусна страховит пас към Хаверц, а той реши да подаде към Муисала, макар че имаше опция да стреля. Мусиала получи топката и с бомбен удар направи 2:0.

В 25-та минута Германия получи дузпа за нарушаване на Кристи против Мусиала. След обзор с ВАР обаче тя беше анулирана и беше отсъден фаул. Хаврец стреля, само че право в ръцете на Гън.

В края на полувремето Германия въпреки всичко получи дузпа след обзор с ВАР. Портос фаулира Гюндоган и даже беше изпъден след пряк червен картон. Кай Хаверц осъществя дузпата за 3:0.

В 69-та минута Никлас Филкруг пое топката и с топовен удар от точката на дузпата направи 4:0.

В 77-на минута гол на Филкруг беше анулиран след обзор с ВАР.

В 88-та минута Шотландия вкара след автогол на Антонио Рюдигер за крайното 4:1.

В последните секунди Германия стигна и до пети гол, откакто Емре Джан от дъгата на пеналта стреля и направи 5:1.

Така домакинът Германия започва стремително на Евро 2024.

Утре е втория мач от групата сред Унгария и Швейцария.
Източник: trafficnews.bg