Домакинът Камерун стартира с победа участието си на Купата на

...

Камерун стартира с обрат на старта на КАН

Домакинът Камерун започва с победа присъединяване си на Купата на африканските народи, откакто победи Буркина Фасо с 2:1 в откриващия мач на шампионата. Домакините реализираха поврат, побеждавайки след две дузпи до края на първото полувреме.

Гостите откриха резултата в 24-ата минута, когато Густаво Сангаре се възползва от подаване на Бъртранд Траоре и неточност на вратаря Андре Онанае, след което се разписа с глава.

Домакините се активизираха в идващите минути и в 40-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Винсент Абубакар, който невъзмутимо осъществя.

Дълбоко в добавеното време на първото полувреме Камерун получи втора дузпа и още веднъж Абубакар с изстрел в десния ъгъл направи цялостен поврат.

През втората част домакините можеха да повишат преднината си, само че до нов гол не се стигна.

По този метод Камерун оглави групата си преди дуела сред Етиопия и Кабо Верде.