Къде украинската армия от ампутирани крака отива, за да поправи живота си

...
Докато контраофанзивата на Украйна продължава - с ограничени печалби и
Коментари Харесай

Докато контраофанзивата на Украйна продължава - с ограничени печалби и без решителен пробив - броят на ампутираните в страната е нараства.

Имаше 15 000 само през първата половина на тази година, според Министерството на здравеопазването в Киев. Министерството няма да разкрие колко са войниците. Властите пазят стриктно данните за жертвите, но по-голямата част вероятно са военни.

Това са повече хора с ампутирани крака за шест месеца, отколкото Обединеното кралство е имало за шестте години на Световната Втора война, когато 12 000 нейни военнослужещи и жени загубиха крайници.

В най-новата война в Европа може да има много повече. Украйна е най-силно минираната страна в света, според бившия министър на отбраната на страната Олексий Резников.

Войната на Русия създава тук армия от ампутирани хора, конвейер от счупени тела.

Срещаме се с някои от тях в рехабилитационна клиника в столицата Киев и болница в югоизточна Украйна.

Източник: bbc.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА
Последвай Новини 24/7 в Facebook Последвай Новини 24/7 в Google News


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР


PromoMall.bg