Докато френският парламент разглежда бюджета за социалното осигуряване, трите големи

...
Докато френският парламент разглежда бюджета за социалното осигуряване, трите големи
Коментари Харесай

Национална стачка: Трите най-големи синдиката във Франция излизат на улицата

Докато френският парламент преглежда бюджета за общественото обезпечаване, трите огромни синдиката – CGT, FSU и Solidaires – приканиха за народен ден на митинги и стачки на 2 декември. Акцията цели да окаже напън върху държавното управление „ против ограниченията за икономии и за по-високи заплати “, оповестява Le Monde.

Организаторите възнамеряват към 150 митинга в цяла Франция. В Париж митингът ще стартира в 14:00 ч. от площад „ Бурс “.

„ Има задоволително пари! “ – гласи главното искане на CGT, настояваща за нарастване на заплатите.
Очаквано въздействие върху превоза – минимално
По данни на транспортния министър Филип Табаро стачката няма да докара до обилни разстройства.

Националната железопътна компания SNCF предвижда:
естествен трафик на TGV,локални разстройства при някои влакове Intercités,ограничения по обособени линии TER, най-много в Окситания,затруднения по линия RER C в Парижкия район.
Пътниците на RER C са призовани да ревизират авансово разписанията и връзките. Според SNCF „ девет от всеки 10 влака ще се движат “.
Авиация и столичен превоз – без промени
Авиационните управляващи не чакат никакви разстройства, защото единствено трима чиновници от бранша са декларирали присъединяване в стачката.

Метрото, рейсовете, трамваите и влаковете RER, ръководени от RATP, ще работят обикновено.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР