Докато домакинствата с ниски доходи и нарастваща част от средната

...
Докато домакинствата с ниски доходи и нарастваща част от средната
Коментари Харесай

Все по-големи разлики в доходите на хората

Докато семействата с ниски приходи и възходяща част от междинната класа се борят да свържат двата края, пропастта сред тях и най-богатите продължава да се пораства.

Неадекватните политики за преразпределение, в това число слабите принадлежности за обществена отбрана, ниската напредничавост на данъчното облагане на приходите и на корпоративното данъчно облагане, са довели до разширение на разликите в приходите и благосъстоянието. Това стана ясно на среща  сред Синдикалния съвещателен комитет (TUAC) и Организацията за икономическо сътрудничество и раз, заяви КНСБ.
 
В същото време тези политики бяха приложени с обещанието, че по-високите облаги и удобните за бизнеса условия ще доведат до по-високи равнища на напредък и претовареност. Вместо това по-високите облаги доведоха до увеличени дивиденти на акционерите и спекулации на финансовите пазари, а не до вложения в действителната стопанска система, което в допълнение изостря неравенствата и понижава каузи на служащите в приходите в страните от Организацията за икономическо сътрудничество и раз.

Къде се нареждаме по разноски за живот

Тази разлика е отразена в статистиката за заплатите: до момента в който продуктивността на труда е повишена с 28% през последните две десетилетия, действителните междинни заплати са се нараснали единствено с 8%. В резултат на това служащите са изгубили към 2,4 трилиона щатски $ годишно спрямо равнищата от 2004 година – сума, равна на целия Брутният вътрешен продукт на Испания, преминаващ от труд към капитал всяка година, показват от TUAC.

„ Тези възходящи разлики не са неизбежни – те са директен резултат от политически избори. Доказателствата демонстрират, че мощните системи за групово договаряне оказват помощ да се подсигурява, че икономическите облаги се споделят заслужено в обществото, вместо да се концентрират върху върха “, разяснява Вероника Нилсон, общоприет секретар на TUAC.
 
 istock istock

Срещата прегледа три взаимосвързани провокации:

    Укрепване на институциите на пазара на труда за понижаване на възходящото неравноправие

    Гарантиране, че гласът на служащия оформя внедряването на изкуствен интелект

    Разработване на тактика за развиване на Организацията за икономическо сътрудничество и раз, която предизвиква правата на служащите в международен мащаб

TUAC особено акцентира нуждата груповото договаряне да играе централна роля в ръководството на въздействието на ИИ върху работата, наблягайки по какъв начин може да помогне за гарантиране на заслужено систематизиране на облагите от продуктивността и отбрана на правата на служащите.
 
„ Колективното договаряне е от решаващо значение, с цел да се подсигурява, че ИИ добавя качествата на служащите и че обвързваните с това облаги от продуктивността се предават на служащите посредством нараствания на заплатите или понижено работно време “, добави Вероника Нилсон.
 
Срещата също по този начин прегледа възходящото неравноправие сред страните, като единствено 17% от задачите за стабилно развиване сега се извършват. TUAC прикани новата тактика за развиване на Организацията за икономическо сътрудничество и раз да признае синдикатите като основни участници в развиването и доста да усили помощта за трудовите права и обществения разговор, която сега съставлява единствено 0,11% от общата разпределена помощ.
Източник: pariteni.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР