Договорът с Газпром трябва да се изпълни, а след изтичането

...
Договорът с Газпром трябва да се изпълни, а след изтичането
Коментари Харесай

Договорът с Газпром трябва да се изпълни

Договорът с Газпром би трябвало да се извърши, а след приключването му в края на годината – да се потърсят нови източници на газ. Това съобщи по Нова телевизия Тома Биков от ГЕРБ.

Служебното държавно управление би трябвало да ревизира всичко, което се случва в тази газова сфера. Това прекъсване на газа не беше единствено политически акт – там има съществени подозрения за корупционни схеми. Важно е България да има газ. Имаме контракт с Газпром, който изтича в края на годината. Според мен договорът, който сме подписали и който продължаваме да плащаме, без да получаваме газ – би трябвало да се извърши по един или различен метод. След това ние би трябвало да намерим някакви други източници за доставки.

На въпрос дали се е сменило отношението на президента към ГЕРБ, тъй като напоследък е спрял офанзивите против политическата партия, той отговори: „ Ситуацията се трансформира. Ние, през последните година и 2-3 месеца сме атакувани от най-различни страни. Тези, които най-яростно ни нападнаха – се счупиха в нас. Така че – допускам и това може да е някаква причина ”.

Той разяснява и избора на президента Румен Радев за длъжностен министър-председател. „Тепърва следва да забележим държанието на служебното държавно управление. И преди сме казвали, че в българското общество има потребност от усмиряване на пристрастеностите, в сравнение с от нагнетяване на пристрастеностите. Фигурата на служебния министър председател Гълъб Донев е такава, която ни дава вяра, че един сходен метод за усмиряване на обществото – е възможен“. уточни той.

Източник: Нова телевизия
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР