Договорът на Абонданца е за срок от две години   Този

...
Договорът на Абонданца е за срок от две години  
Този
Коментари Харесай

Любо Ганев: Този отбор трудно може да се класира за олимпиада

Договорът на Абонданца е за период от две години  
„ Този тим мъчно може да се класира за олимпиада, по тази причина такива цели нямаме. Излишно е да товарим тези млади състезателки с такива непостижими цели. Основната задача е да имаме тим, който да бъде в топ 15 на международната класация към този интервал, с цел да може в идващия олимпийски цикъл 2028-2032 година да работим за клаисране на олимпийски игри “, разяснява президентът на БФВ Любомир Ганев след избора на италианския експерт Марчело Абонданца за селекционер на женския народен тим по волейбол на България. 

Договорът на експерта е за период от две години, с алтернатива за удължение за още една. Специалистът има една седмица да съобщи програмата си за подготовка, срещи, щаб и т.н. 

След края на сбирката на Управителния съвет бяха оповестени и задачите, които са сложени пред Абонданца и неговия щаб до 2028 година.

Ето какви са те:

2026 година

- Запазване на мястото на България в Лигата на нациите

- Място измежду първите 10 в крайното класиране на Европейското състезание

2027 година

- Място измежду в първите 12 в крайното класиране на Лигата на нациите

- Заемане на 10-12 място на Световното състезание

2028 година

- Влизане във финалната фаза на Лигата на нациите

- Класиране в 8-та на Европейско състезание.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР