Добруджа победи Ботев Пловдив II с 2:1 в мач от

...

ОБЗОР: Миньор и Созопол с грешни стъпки в битката за оцеляване

Добруджа победи Ботев Пловдив II с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Втора футболна лига и направи сериозна крачка към оцеляването си в професионалния футбол.

Точните попадения означиха Денислав Ангелов в 28-ата минута, Янчо Андреев в 37-ата за 2:0, а Монир Ал Бадарин в 72-ата върна едно попадение за пловдивчани, които са последни в класирането. Миньор (Перник) отстъпи с 2:4 при визитата си на Дунав (Русе), а Созопол при новия си треньор Петър Кюмюрджиев се задоволи единствено с 1:1 вкъщи със Спортист (Своге).

В Добрич отборът на Добруджа се настани трайно в половината на гостите и провежда непрекъснати офанзиви към противниковата врата. Най-близо до гола бе Шериф Осман в 23-ата мин., когато насочи мощен удар с глава след осъществяване на ъглов удар. След още една бърза офанзива Денислав Ангелов бе прецизен и откри резултата в интерес на Добруджа. Натискът на домакините продължи и в 37-ата мин. Янчо Андреев повиши на 2:0. Второто полувреме стартира още веднъж с превес на Добруджа. В 70-а минута Андриан Димитров получи отлична опция да осъществя трето попадение за Добруджа, само че вратарят на гостите почисти топката в ъглов удар. 2 минути по-късно обаче Монир Ал Бадарин от Ботев изненада Добруджа и с отдалечен удар вкара топката в мрежата.

Важна точка завоюва тимът на Струмска популярност, който измъкна 1:1 при визитата на Спартак (Плевен) и остава със съществени очаквания за спасението си.

14. Струмска популярност (Радомир)    31    7  12  12   30:41   33
15. Миньор (Перник)             31    7  11  13   30:34   32
16. Созопол                     31    7  11  13   28:47   32
17. Витоша (Бистрица)           31    7   9  15   31:48   30
18. Ботев II (Пловдив)          31    7   6  18   23:45   27
Източник: novsport.com