Добруджа 07 започна успешно пролетния полусезон от Суперлигата при мъжете.

...

Добруджа 07 започна успешно пролетния полусезон от Суперлигата

Добруджа 07 стартира сполучливо пролетния полусезон от Суперлигата при мъжете.

Отборът надигра като хазаин Пирин (Разлог) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:18 ) в мач от дванадесетия кръг на шампионата. Срещата се игра в зала " Добротица ".

С това Добруджа записа осма победа в шампионата, като с четири загуби и 25 точки краткотрайно се изкачи на четвърто място в класирането, само че преди изиграването на всички мачове от кръга.

Съставът на Пирин заема девета позиция с четири победи, осем загуби и 14 точки.
 Монтана с безапелационен триумф против Славия

" Белите " остават със единствено една победа

Известна конспирация имаше единствено в първия гейм на мача, в който домакините взеха първична преднина и я поддържаха до двадесетата точка за 20:14. В този миг гостите се активизираха, съумяха да понижат изоставането си и изравниха за 20:20. Добруджанци обаче не разрешиха изненади на собствен терен, постановиха волята си в решителните моменти и затвориха мача с 25:22.

В идващите две елементи домакините диктуваха напълно играта.