Част от американските военни самолети отлетяха от Летище „Васил Левски“, съобщиха от Министерството на отбраната
До момента четири американски самолета са изхвърчали от Летище „ Васил Левски “ в София, до понеделник поетапно ще отлетят всички. Това оповестиха за Българска телеграфна агенция от Министерството на защитата.
Преди три дни, че американските самолети ще изоставен Летище „ Васил Левски “ до края на юни. Той акцентира, че Съединени американски щати остават наш стратегически съдружник в сигурността и основен сътрудник в енергетиката, стопанската система, високите технологии и изкуствения разсъдък.
На 29 май държавното управление одобри решение за в България на до 15 американски самолета, обслужващ персонален състав и съоръжение, оповестиха от пресслужбата на Министерския съвет.
В края на февруари сподели на чуване в Народното събрание, че на 25 февруари на Летище „ Васил Левски “ са ситуирани 10 военнотранспортни самолета KC-135 (самолети цистерни Boeing KC-135 Stratotanker – бел. ред.), като броят им се трансформира ежедневно, само че не може да надвишава позволения брой от 15 самолета.
Преди три дни, че американските самолети ще изоставен Летище „ Васил Левски “ до края на юни. Той акцентира, че Съединени американски щати остават наш стратегически съдружник в сигурността и основен сътрудник в енергетиката, стопанската система, високите технологии и изкуствения разсъдък.
На 29 май държавното управление одобри решение за в България на до 15 американски самолета, обслужващ персонален състав и съоръжение, оповестиха от пресслужбата на Министерския съвет.
В края на февруари сподели на чуване в Народното събрание, че на 25 февруари на Летище „ Васил Левски “ са ситуирани 10 военнотранспортни самолета KC-135 (самолети цистерни Boeing KC-135 Stratotanker – бел. ред.), като броят им се трансформира ежедневно, само че не може да надвишава позволения брой от 15 самолета.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




