До края на годината пристигат първите 20 електробуса в София

...
До края на годината пристигат първите 20 електробуса в София
Коментари Харесай

До края на годината пристигат първите 20 електробуса в София

До края на годината идват първите 20 електробуса в София и имаме потребност от експерти, които да ги поддържат, тъй като в този момент нямаме. Това сподели кметът на София Йорданка Фандъкова на откриването на новия център за диагностика на електрически и стандартни коли в Професионалната гимназия по превоз и енергетика „ Хенри Форд “, съобщи БГНЕС.

„ Нашите съществени старания през последните години са ориентирани към подобряването на качеството на въздуха. Една от значимите ограничения по тази причина е стимулирането на електромобилността, както във връзка с градския превоз, по този начин също и във връзка с персоналните транспортни средства. Закупуваме нова техника и в това време имаме потребност от експерти, които да я поддържат. Новата техника изисква млади и добре готови експерти. Столичният авто и електротранспорт имат подписани контракти с гимназията за дуално образование, с цел да може да си подготвим експерти, които и сега употребяват базите на транспортните сдружения, с цел да организират своята процедура “ сподели Фандъкова.

Заместник-министърът на стопанската система Александър Манолев, който също беше измежду гостите съобщи, че основаването на този образователен център откроява две трендове.

„ На първо място автомобилният бранш в България се развива с извънредно положителни устойчиви темпове. Като оборот в него надвишава 1 милиарда евро а добавената му стойност се е нараснала 4 пъти за последните 10 години. Това е и един от секторите, който притегля най-вече задгранични вложители точно във високотехнологичните производства, а това демонстрира, че занапред ще имаме потребност от добре готови фрагменти в този бранш “ разяснява Манолев.

Директорът на професионалната гимназия Теньо Стойчев сподели, че новият център е първият по рода си в страната и той е изработен със средства на бизнес организации, Министерството на образованието и науката и самоучастие от страна на просветителната институция. Стойчев добави, че построяването на новата облага коства над 200 000 лв..

„ Самият бизнес ни даде три автомобила, от които единият е хибрид. Тук учениците ще научат всичко, обвързвано с диагностиката на електрическите и стандартни коли, вероятните повреди “, добави шефът.

Стойчев разяснява още, че новият център е екипиран с най-модерната техника, която сега има в бизнеса и ученикът непосредствено ще заема работно място без да има потребност от преквалификация.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР