Днешният трагичен инцидент е най-тежката автобусна катастрофа в Европа за

...
Днешният трагичен инцидент е най-тежката автобусна катастрофа в Европа за
Коментари Харесай

Най-тежките автобусни катастрофи у нас

Днешният драматичен случай е най-тежката автобусна злополука в Европа за последните години. Това е и следващият случай у нас, при който хора губят живота си, до момента в който пътуват с рейс.

Една от най-големите нещастия се случи на 4 април 2004 година - тогава рейс,пълен с български възпитаници, падна в сръбската река Лим . Те се връщаха от екскурзия в Хърватия дружно с учителите си. Тогава починаха 12 деца, показва .

Две години по-късно - на 7 декември 2006 година - 18 души изгубиха живота си при злополуката край град Бяла, Русенско. Тогава катастрофираха рейс от градския превоз и камион при излизането му на основния път Русе-София. При конфликта рейсът пада в река Янтра.

На 28 май 2009 година , до местността " Бакаджика " край Ямбол, рейс " Чавдар " се блъсна в дърво и се прекатурна. На мястото имаше хора, пристигнали за събора там във връзка Спасовден. Автобусът не съумя да спре на слизане от връх Бакаджик и опустоши изкачващите се хора. Загинаха 17 души, напомня Българска телеграфна агенция.

Първият от серия произшествия на автомагистрала „ Тракия ” се случи на 15 юни 2011 година Тогава рейс се блъсна в мантинела, прекатурна се и се възпламени. Шестима души починаха на място, а двама издъхнаха в болница .

Последните години също бяха белязани от произшествия с доста починали. На 17 ноември 2017 година при преден конфликт край село Микре починаха 9 души. Причината за случая бе погрешно изпреварване от страна на водача на рейса.

Шестима души изгубиха живота си на автомагистрала „ Тракия ” край София на 13 април 2018 г.  До случая се стигна, откакто рейс се обърна след конфликт с кола.

Последният случай с доста починали беше край Своге. На 25 август 2018 година починаха 17 души . Трима починаха по-късно от раните си . Шофьорът получи обвиняване, че е карал с 13 км/ч над позволената скорост, а асфалтът не отговарял на условията.

По-назад във времето - на 7 април 1993 година, на моста на река Янтра край Бяла, става друго тежко пътно-транспортно произшествие. Пътуващият директно от Букурещ за Истанбул рейс на турската компания " Али Баба " е застигнат от тежкотоварен автомобил " Шкода-Европа " с ремарке. В момента на изпреварване против камиона се задава различен рейс - " Чавдар ". Камионът притиска с ремаркето турския рейс, който през перилата на моста полита от към 20 метра и в реката на тавана си. В рейса има 46 души - 43-ма пасажери, от които 40 румънци и трима жители от Оперативно-наблюдателно дело, трима турци - водачи и лидер на групата туристи. Загиват 29 души, добавя Българска телеграфна агенция.

На същото място, единствено след пет часа, става втора злополука - с крана, опитващ се да изтегли от реката останките на смазания рейс. Турският тир не се подчинява на сигнализацията на полицията да спре и с огромна скорост връхлита върху товароподемното оборудване. Тежко ранен е кранистът.

През 1979 година, на 29 юли, на така наречен Гълъбовски прелез, на три километра от Симеоновград, трен връхлита върху рейс " Чавдар ". Изгарят 18 души.
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР