Днес започва почистването на коритото на река Марица от самораслата

...
Днес започва почистването на коритото на река Марица от самораслата
Коментари Харесай

Започва разчистването на джунглата покрай Марица

Днес стартира почистването на коритото на река Марица от самораслата джунгла. Стартът на дълго чаканото събитие ще даде заместник-кметът по екология Иван Стоянов, предава.

Дейностите са предоставени на софийската компания " БКС Озеленяване " ЕООД, която завоюва публичната поръчка с оферта 977 480 лв. без Данък добавена стойност. Срокът на осъществяване е 90 дни.

Реалното разчистване ще стартира от северния бряг пред магазин " Лекси ". Първоначално в коритото ще слязат служащи с резачки, а на по-късен стадий ще се вкара и тежка техника.

След поредност срещи сред общинските специалисти и компанията е конкретизиран и показателен график на дейностите. Планирано е територията да се раздели условно на пет елементи и да се стартира от Железния мост към понтоните в " Столипиново ". За всеки стадий е планувана една седмица.

Фирмата има за задача да в профил само растителността, без да се пипат наносите.

 
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР