Днес започна новият сезон в Елитните групи, а отборите от

...

Победа и загуба записа Берое срещу Ботев Пд в Елитните групи

Днес стартира новият сезон в Елитните групи, а тимовете от школата на „ Берое “ бяха домакини на връстниците си от „ Ботев “ (Пловдив).

„ Берое “ до 15 година се наложи с 2:0 на старта, а триумфът пристигна изцяло справедливо. В 17. минута Александър Димитров бе съборен в наказателното поле и реферът уточни бялата точка. Зад топката застана Жулиен Евтимов, който осъществя за 1:0. Четири минути по-късно Александър Димитров изведе Денимир Димитров зад тила на защитата и играчът на „ зелените “ се разписа за 2:0. До края на срещата и двата отбора имаха шансове за ново попадение, само че такова по този начин и не падна. В идващия кръг момчетата на Тодор Станев гостуват на „ Черно море “ във Варна, а дуелът е плануван за 13 август.

„ Берое “ до 17 година позволи тежка загуба с 1:4 против „ жълто-черните “. Гостите взеха решение срещата с две попадения в края на първата част и прибавиха още едно в първата минута на второто полувреме. В 48. минута Валентин Желязков върна един гол, само че крайният резултат бе завършен в 76. минута. В идващия кръг тимът също гостува на „ Черно море “ на 13 август.
Източник: novinata.bg