Днес в Центъра за съвременно изкуство и библиотека, от 18:30

...
Днес в Центъра за съвременно изкуство и библиотека, от 18:30
Коментари Харесай

Какво е вдъхновило Ваньо Вълчев да озаглави новата си книга „Помниш ли Венеция“?

Днес в Центъра за модерно изкуство и библиотека, от 18:30 часа, поетът и публицист Ваньо Вълчев ще показа новата си книга.

Тя е озаглавена „ Помниш ли Венеция “. По време на срещата читателите ще имат опцията да се срещнат с създателя и да чуят онлайн прочита на някои от новите му разкази.
В новата си книга Ваньо Вълчев е събрал забавни произведения, въодушевени от заобикалящата ни реалност. В тях се преплитат както щастливи, по този начин и тъжни моменти, които вършат сюжетите завладяващи и завладяващи.
Заглавието на книгата е въодушевено от един от разказите. В него жена, която страда от заболяване, водещо до загуба на паметта, в миг на прояснение споделя спомените си от едно свое пътешестване до Италия и Венеция.
В друго от творбите, въодушевени от действителността, писателят ни среща с млада дама, която осиновява дете от ромски генезис, загърбвайки публичните предубеждения за етнос и генезис. Вследствие на това се случва нещо положително, което може да се трансформира в инфекциозен образец за мнозина. Детето приключва влиятелни учебни заведения и става добър доктор. 
Най-големият роман в книгата е озаглавен „ Идваш ли от време на време “. В историята се споделя за публицист, който продава гения си и се отхвърля от всевъзможни човешки полезности, с цел да получи литературна власт. 
Освен човешки ориси, Ваньо Вълчев вплита в своите разкази подиуми от градския живот. В някои от творбите ще откриете характерния комизъм на създателя, който ще ви накара да се смеете и усмихвате дълго време. 
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР