Днес в Тирана, в рамките на укрепването на сътрудничеството в

...
Днес в Тирана, в рамките на укрепването на сътрудничеството в
Коментари Харесай

Албания, Хърватия и Косово подписват тристранна декларация за сътрудничество в отбраната

Днес в Тирана, в границите на укрепването на съдействието в региона на защитата, ще бъде подписана взаимна тристранна декларация сред Албания, Хърватия и Косово, заяви Kosovopress, предава News.bg.

Албанският министър на защитата Пиро Венгу одобри в понеделник вицепремиера и министър на защитата на Хърватия Иван Анушич, който е на двудневно посещаване в Тирана.

" Отношенията сред Албания и Хърватия са отлични и основават сигурност и непоклатимост в района ", съобщи министър Венгу, като изрази признателност за безрезервната поддръжка на Хърватия за Албания в процеса на интеграция в Европейския съюз, оповестява ATSH.

От своя страна, вицепремиерът и министър на защитата на Хърватия Иван Анушич оцени високо ролята на Албания в района и акцентира позитивното се показване в преговорния развой за присъединение към Европейски Съюз.

Двете страни споделиха обща оценка за рисковете и заканите, пред които е изправена Югоизточна Европа, и подчертаха нуждата от засилено внимание на НАТО в Адриатическо-йонийския район, където Албания и Хърватия могат да подхващат взаимни начинания.

В този подтекст двамата министри потвърдиха уговорката си за взаимно развиване на отбранителния потенциал и военната промишленост.

Освен срещата с министъра на защитата Пиро Венгу, вицепремиерът и министър на защитата на Хърватия Иван Анушич ще организира диалози с президента Байрам Бегай и ръководителя на Народното събрание Елиза Спиропали.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР