Одеса обяви Ден на траур в памет на жертвите на руските атаки
Днес в Одеса е разгласен ден на печал по отношение на нещастието, станала в нощта на 15 против 16 април 2026 година след масирана смесена офанзива на съветските сили против града, която докара до гибелта на хора, оповестиха на уеб страницата на Одеския градски съвет.
Към момента е известно за 8 починали.
Държавното знаме на Украйна и знамето на град Одеса с траурни ленти са спуснати на половина върху постройките.
На предприятията, институциите и организациите в града се предлага да лимитират потреблението на музика и провеждането на развлекателни събития.
Градските управляващи на Одеса се прекланят пред паметта на починалите и показват откровени съболезнования на техните фамилии и близки.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




