Днес в мач от 12-ия кръг Садово постигна безценна победа

...

Садово с ценен успех над Борислав

Днес в мач от 12-ия кръг Садово реализира скъпа победа с 3:2 над доста коравия отбор на Борислав (Първомай). Домакините започнаха стремително мача, окрилени от успеха в сряда против Асеновец с гол " от съблекалнята ". Още във втората минута гол означи Емо Стоев-Бадема, довкарвайки една отклонена топка от Георги Бъчваров след центриране в наказателното поле на гостите. Голът даде убеденост на домакините и те полетяха по терена на " Градския стадион " в Садово. Особено усещане направи страхотната преса, която за първи път публиката вижда от личния си тим.

Второто полувреме стартира по-добре за гостите, които съумяха да изравнят след страховит пробив на техен състезател и бомбен изстрел диагонално в 51-ата минунта. Веднага по-късно обаче натежаха жълтите картони, които двата тима натрупаха най-вече за разправии между тях и със съдията.Така се стигна и до втори жълт картон за състезател на Борислав. Веднага след него Садово още веднъж поведе след изстрел и добавка на Емо Аргиров-Животното. Стоян Грънчарски размени Емо Стоев и домакините с човек повече започнаха да търсят трети гол. Междувременно гостите останаха с още един човек по-малко поради глупави разправии и провокации. От този миг нататък домакините започнаха да се забавляват и заредиха състояние след състояние. На два пъти Емо Аргиров нацели гредите, един път Петьо Димитров пропусна чисто състояние самичък против вратаря на Първомай, с цел да се стигне до 83-ата минута, когато Венци Изевков вкара трети гол и реши дефинитивно мача. В продължението на срещата гостите понижиха след недоразумение сред бранителите и вратаря Стефан Стойчев. Югоизточна Трета лига 12 кръг, събота 27 октомври  Садово 3:2краен резулат  Борислав 2009 (Първомай)