В град Кубрат бе открит нов STEM център в Центъра за специална образователна подкрепа
Днес в Кубрат публично бе открит нов STEM център в Център за специфична просветителна поддръжка – Кубрат.
Събитието събра представители на държавната и локалната власт, просветителни институции, шефове, заместник-директори и учители.
Сред формалните посетители бяха регионалният шеф на област Разград Айлин Башева, шефът на дирекция АКРРДС в Областна администрация Разград Орхан Бедиханов, както и представители на просветителната общественост.
Директорът на Центъра Ваня Петкова приветства гостите и акцентира смисъла на осъществения план:
„ Една наша фантазия се трансформира в действителност. Проектът за създаване на учебна STEM среда сътвори съвременно и приобщаващо пространство за образование, което предизвиква капацитета на децата. Вярваме, че нововъведенията са за всички. “
Тя означи, че STEM центърът е осъществен с фокус върху самостоятелните потребности на учениците, в това число и на децата от аутистичния набор.
„ Всяка дребна победа тук е огромна крачка напред “, добави шефът.
Новият STEM център включва три профилирани зони: Център за естествени науки с посоки „ Човекът и природата “, биология и здравно обучение, растениевъдство и ботаника; Център за млади откриватели, оборудван с 3D принтер и виртуална реалност; Зона по информатика и математика.
Чрез основаването на профилираната STEM среда Центърът ще дава качествено, съвременно и приобщаващо обучение, ориентирано към развиването на на практика умения, креативност и цифрови компетентности.
Областният шеф Айлин Башева поздрави екипа на Центъра с думите:
„ Виждам каква грижа и обич е вложена тук и ви имам вяра, че сте в интерес на вашите благи възпитаници. Честито! “
По време на церемонията гостите записаха своите послания в електронния указател на STEM центъра посредством специфична интерактивна дъска.
С прерязване на лентата центърът бе публично открит, а по-късно присъстващите разгледаха новото съоръжение и демонстрациите в трите профилирани кабинета.
Събитието събра представители на държавната и локалната власт, просветителни институции, шефове, заместник-директори и учители.
Сред формалните посетители бяха регионалният шеф на област Разград Айлин Башева, шефът на дирекция АКРРДС в Областна администрация Разград Орхан Бедиханов, както и представители на просветителната общественост.
Директорът на Центъра Ваня Петкова приветства гостите и акцентира смисъла на осъществения план:
„ Една наша фантазия се трансформира в действителност. Проектът за създаване на учебна STEM среда сътвори съвременно и приобщаващо пространство за образование, което предизвиква капацитета на децата. Вярваме, че нововъведенията са за всички. “
Тя означи, че STEM центърът е осъществен с фокус върху самостоятелните потребности на учениците, в това число и на децата от аутистичния набор.
„ Всяка дребна победа тук е огромна крачка напред “, добави шефът.
Новият STEM център включва три профилирани зони: Център за естествени науки с посоки „ Човекът и природата “, биология и здравно обучение, растениевъдство и ботаника; Център за млади откриватели, оборудван с 3D принтер и виртуална реалност; Зона по информатика и математика.
Чрез основаването на профилираната STEM среда Центърът ще дава качествено, съвременно и приобщаващо обучение, ориентирано към развиването на на практика умения, креативност и цифрови компетентности.
Областният шеф Айлин Башева поздрави екипа на Центъра с думите:
„ Виждам каква грижа и обич е вложена тук и ви имам вяра, че сте в интерес на вашите благи възпитаници. Честито! “
По време на церемонията гостите записаха своите послания в електронния указател на STEM центъра посредством специфична интерактивна дъска.
С прерязване на лентата центърът бе публично открит, а по-късно присъстващите разгледаха новото съоръжение и демонстрациите в трите профилирани кабинета.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




