Днес в Банско бяха официално открити два STEM кабинета за

...
Днес в Банско бяха официално открити два STEM кабинета за
Коментари Харесай

НУ „Свети Паисий Хилендарски“ с нови STEM кабинети

Днес в Банско бяха публично открити два STEM кабинета за учениците в НУ „ Свети Паисий Хилендарски “, с фокус върху нововъведенията в образованието.

Те бяха осъществени по Националния проект за възобновяване и резистентност на Република България.

На събитието участваха кметът на община Банско Стойчо Баненски, заместник-кметът Сашка Въчкова, ръководителят на Общинския съвет Димитър Русков, ръководителят на непрекъснатата Комисия по локална политика в образованието и духовната сфера Костадин Юнчов, началникът на Регионалното ръководство на образованието – Благоевград Ивайло Златанов, както и шефове и учители от учебните заведения и детските градини в общината.

Кметът Стойчо Баненски поздрави шефа на учебното заведение Евгения Тренчева и целия педагогичен колектив за тази значима стъпка и пожела на учениците доста нови достижения, открития и триумфи в науката, технологиите, инженерството и математиката.

Това е третото учебно заведение в община Банско, което сполучливо осъществя личен STEM кабинет в границите на европейско финансиране, ориентиран към рационализация и развиване на модерна просветителната среда. STEM образованието е средство за един нов метод на мислене — предизвиква логиката, творчеството, работата в екип и умеенето да се намират решения на сложени проблеми. Чрез този новаторски метод учениците се подтикват както в усвояването и опознаването на самите предмети, по този начин и в развиването на ползата към нови познания и умения.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР