Днес в 16:00 часа в Областна администрация-Бургас се провеждат консултациите

...
Днес в 16:00 часа в Областна администрация-Бургас се провеждат консултациите
Коментари Харесай

Консултации за състав на РИК-Бургас: Напрежение и неясноти около представителите на основните партии

Днес в 16:00 часа в Областна администрация-Бургас се организират консултациите за състав на Районната изборна комисия /РИК/. Обикновено тези съвещания протичат с леки разногласия за секретарските или зам.-председателските места , като законодателят изисква единогласие измежду участниците. При липса на единодушие, въпросът се отнася до Централната изборна комисия /ЦИК/.

Днес обаче, обстановката дава обещание да бъде надалеч по-напрегната. Очаква се да има двама представители с компетенции от Движение за права и свободи – един подписан от Делян Пеевски и различен от Джевдет Чакъров. Предполага се, че Мехмед Хамид ще съставлява Чакъров, до момента в който към момента не е ясно кой ще бъде акредитиран от Пеевски.

Тази настройка съвсем несъмнено ще докара до блокиране на консултациите , като спомагателни искания за основни позиции ще дойдат и от страна на „ Възраждане “, които желаят председателското място, и ПП-ДБ, които ще упорстват за секретарското. Трусове се виждат и във „ Величие “. Областният водач на Българска социалистическа партия Тодор Байчев е на съвещание на Националния съвет в София, при което се допуска, че ще упълномощи собствен представител за консултациите.

Очаква се днешният ден да е сериозен за определянето на състава на РИК-Бургас , като неяснотите и вътрешнопартийните битки могат да доведат до обилни затруднения и забавяния в процеса. На място участва публицист от  Искра.бг .

Очаквайте детайлности!

Българската история с Румен Петков: Борис II – късият и драматичен път на последния цар на Преслав

Източник: iskra.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР