Днес трябваше да се проведе балотажът на президентските избори в

...
Днес трябваше да се проведе балотажът на президентските избори в
Коментари Харесай

Румъния разследва незаконно финансиране на избори с 7 милиона дол...

Днес трябваше да се организира балотажът на президентските избори в Румъния, на който щяха да се изправят един против различен Джорджеску и класиралата се втора кандидатка от центристкия " Съюз за избавление на Румъния " Елена Ласкони. Въпреки това, Конституционният съд на Румъния взе в петък невиждано решение да анулира целия избирателен развой и настоя за ново начало на изборите. Съдът обоснова решението си с „ многочислени нередности и нарушавания на изборния закон, които са изкривили резултатите от вота и равенството на възможностите сред претендентите “.

 

Според източници от прокуратурата обиските на трите парцела на Пешкир почнали в събота сутринта и завършили през нощта. Иззети са няколко устройства, компютри и средства за предпазване на данни, които са предадени на криминалисти, профилирани в компютърни закононарушения. След разпит Пешкир беше освободен без да му бъдат наложени ограничавания.

 

Разследването се концентрира върху вероятни закононарушения като рушвет на гласоподаватели, пране на пари, компютърни измами и нарушавания, свързани с фашистки, расистки или ксенофобски знаци. Прокурорите проверяват и евентуалното присъединяване на Пешкир в противозаконното финансиране на акцията на Джорджеску посредством средства, получени от незаконни действия, които по-късно са били „ изпрани “.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР