Днес от 15:00 ч. до 19:00 ч., на столичния площад

...
Днес от 15:00 ч. до 19:00 ч., на столичния площад
Коментари Харесай

Ресторантьори излизат на национален протест

Днес от 15:00 ч. до 19:00 ч., на столичния площад " Княз Александър I Батенберг " ще се състои общонационален митинг под надпис " Политици, не убивайте българския туризъм, не ни гасете лампите вечно ", а заведенията ще затворят от 14:30 ч. до 19:30 ч.

 

До крайната мярка се стига вследствие на многочислените апели от страна на ресторантьорския отрасъл към представителите на ръководещото болшинство, за среща, на която да бъдат разисквани предложенията за повишение на събираемостта, както и причините на сектора за опазване на 9-процентния налог за клиентите на заведенията.

 

Бизнесът неведнъж съобщи, че връщането на Данък добавена стойност ставката на 20 % ще докара до банкрути, прекратяване на активност, понижени обороти, редуциране на фрагменти - процеси, които към този момент са почнали, се показва в прессъобщението. От сектора още веднъж припомнят, че страната ни е единствената страна в Европейски Съюз, която развива туризъм, и не е с понижена ставка за бранш " Ресторантьорство ".
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР