Днес още преди обяд валежите в Източна България ще спрат,

...
Днес още преди обяд валежите в Източна България ще спрат,
Коментари Харесай

Валежите спират за кратко, но ни очакват хладни сутрини

Днес още преди обяд преваляванията в Източна България ще спрат , а след обяд там облачността краткотрайно ще се раздра. Над останалата част от страната ще се задържи най-вече облачно и тук-там, основно в Югозападна България ще има валежи от дъжд , в планините над 1800 м от сняг.
 
Ще духа до сдържан североизточен вятър. Максималните температури ще са сред 11 и 16 градуса. Атмосферното налягане е по-ниско от междинното за месеца - едва ще се увеличи.
 iStock/Getty Images
В планините ще е най-вече облачно , тук-там в масивите от Западна България ще превалява дъжд, а над 1800 м - сняг. Ще духа до сдържан вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще е към 6 градуса, на 2000 м - към 0 градуса.

По Черноморието преди обяд ще е облачно , към момента тук-там със слаби превалявания . До обяд преваляванията ще спрат и до края на деня ще има разкъсвания на облачността, на доста места до най-вече слънчево. Ще духа до сдържан северен вятър. Остава хладно с оптимални температури сред 10 и 13 градуса. Температурата на морската вода е 11-12 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.-->
 iStock/Getty Images
Във вторник и сряда незначителни валежи ще има единствено на изолирани места. Ще има и краткотрайни разкъсвания и понижения на облачността, на повече места и по-продължителни първия ден. Вятърът ще се ориентира от северозапад.
 


Сутрешните температури ще се намалят
и на обособени места в Североизточна България и по високите полета при изясняване в нощните часове ще се образува слана. Дневните температури едва ще се покачат.
 iStock/Getty Images
В четвъртък и петък вероятността за дъжд още веднъж се покачва . Вятърът ще стане североизточен, в Източна България ще е сдържан и температурите ще се намалят. През почивните дни преваляванията ще са на по-малко места, ще има и разкъсвания и понижения на облачността. В утринните часове има нараснала възможност за слани.

Подробна информация за времето през днешния ден и прогнозата за 10 дни напред вижте на 
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР