Днес още от сутринта над западните райони облачността ще се

...
Днес още от сутринта над западните райони облачността ще се
Коментари Харесай

Днес сутринта над западните райони облачността ще се увеличава, а над източните части ще бъде слънчево

Днес още от сутринта над западните региони облачността ще се усилва, до момента в който над източната половина от страната ще бъде слънчево. По-късно денем нарастване на облачността ще има и над централните и североизточните елементи от страната. На места в Западна, Централна и Североизточна България ще превали и прегърми. Ще духа до сдържан вятър от запад-северозапад, в Източна България - от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат сред 28° и 33°, в Югоизточна България до 36°, а в София – към 29°.

Преди обяд над множеството планински масиви ще бъде най-вече слънчево. Облачно с валежи от дъжд ще е в западните дялове на Стара планина, Витоша, Рила и западните гранични планини. Около и след обяд ще се усили купестата и купесто-дъждовната облачност. На места в масивите от Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще духа сдържан и мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 26°, на 2000 метра – към 18°.

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево. Временни нараствания на облачността ще има в следобедните часове над северното крайбрежие, а към края на деня и над южното. Ще духа сдържан и краткотрайно мощен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат сред 26° и 30°. Температурата на морската вода е 22°-25°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР