Днес ни очаква слънчев ден със следобедни валежи. Следобед ще

...
Днес ни очаква слънчев ден със следобедни валежи. Следобед ще
Коментари Харесай

Слънчев ден със следобедни валежи

Днес ни чака безоблачен ден със следобедни превалявания. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и основно в южната половина от страната ще превали временен дъжд, в планинските региони и ще прегърми. Ще духа слаб до сдържан вятър от североизток. Максималните температури ще са сред 16° и 21°, в София към 18°.

Над Черноморието ще бъде най-вече слънчево, следобяд ще има краткотрайни нараствания на облачността, само че ще е без превалявания. Ще духа слаб, по северното крайбрежие сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 16°-18°, колкото е и температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде към 2 – 3 бала.

Преди обед над планините ще доминира слънчево време. Следобед ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на доста места в масивите на Западна България и Родопите ще има краткотрайни превалявания и гръмотевици. Ще духа сдържан вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 11°, на 2000 метра – към 4°.

През нощта против вторник към момента тук-там ще има краткотрайни превалявания с гръмотевици. И във вторник въздушната маса ще е неустойчива. Слънчеви часове ще има преди обед и над Дунавската низина. В утринните часове тук-там в равнините ще има краткотрайна мъгла. Следобед и до среднощ още веднъж ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там, основно в югозападната половина от страната ще има краткотрайни превалявания с гръмотевици и краткотрайно увеличаване напразно. Минималните температури ще бъдат сред 4° и 9°, оптималните – сред 14° и 19°.

През нощта против сряда и в сряда тук-там ще превали и прегърми. Вятърът краткотрайно ще се ориентира от северозапад, ще е слаб до сдържан. Съществена смяна на температурите не се чака.

Източник: Българска телеграфна агенция

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР