Днес на много места ще вали дъжд, който с нахлуването

...
Днес на много места ще вали дъжд, който с нахлуването
Коментари Харесай

Днес ни очаква дъждовно време, на някои места ще вали сняг

Днес на доста места ще вали дъжд, който с нахлуването на леден въздух от север-североизток, още преди обяд в Северна България ще се примесва и ще минава в сняг. Ще духа слаб, в Дунавската низина и източните региони – до сдържан североизточен вятър. В утринните часове в Северна България остават изискванията за поледици и заледявания. Минималните температури ще са най-вече сред минус 3° и 2°, оптималните ще са от към минус 1° в североизточните, до 15-16° в крайните югозападни региони. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), заяви дежурният синоптик Евгения Егова, съобщи "Фокус ".
Атмосферното налягане е доста по-ниско от междинното за март (947 hPa) – още преди обяд ще стартира да се покачва.
По Черноморието ще бъде облачно. Около обяд ще стартират валежи от дъжд, които по-късно денем, с понижението на температурите, в северните региони ще се примесват и минават в сняг. Максималните температури ще са 4°-7°. Температурата на морската вода е 5°-6°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
Над планините ще бъде най-вече облачно и мъгливо. Ще има превалявания от дъжд, над към 1700 метра – от сняг. Ще духа сдържан до мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 5°, на 2000 метра – към минус 1°.
В началото на идната седмица стоплянето ще продължи. Ще доминира облачно време, тук-там ще има и валежи, най-вече от слаб дъжд, в северозападните региони през нощта против вторник ще превали и сняг. В началото вятърът ще бъде от изток-югоизток, слаб до сдържан, в сряда - ще се ориентира от югозапад.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР