Днес е един добър ден за правовата държава. Това заяви

...
Днес е един добър ден за правовата държава. Това заяви
Коментари Харесай

Кирил Петков: Мафията загуби коалиционния си партньор

Днес е един добър ден за правовата страна. Това съобщи министър председателят и съпредседател на „ Продължаваме Промяната “ Кирил Петков по време на ексклузивен брифинг на управлението на партията в Народното събрание. Петков благодари на народните представители от „ ИТН “, които обявиха, че напущат парламентарната група и партията, както и на министъра на младежта и спорта Радостин Василев, който също съобщи отдръпването си от политическата групировка, определяйки дейностите като демонстрация на храброст и преданост към страната.

„ Днес стана ясно, че вододелът е тук – сред завзетата страна от мафията и България на свободните хора “, съобщи Петков, представен от Българска телеграфна агенция.

„ Искам да благодаря за голямата храброст на Радостин Василев – министърът, който през последните шест месеца в действителност се бореше с всички сили да пребори мафията в спорта, макар че нямаше поддръжка от антикорупционната комисия, поради нежеланието на Слави Трифонов и неговите няколко аватари да му оказват помощ “, сподели още той.

„ България и нейната история постоянно са зависили от смели хора. Днес видях едни в действителност смели хора, които знаят, че тяхната преданост не е към подмолния артист и неговите другари – Орлин Алексиев и компания “, уточни Петков.

„ Мафията одеве загуби съдружния си сътрудник “, добави още министър председателят. По думите му в това Народно заседание ще има болшинство, което споделя „ не “ на мафията.

Това държавно управление би трябвало да организира борбата против мафията. Конституционно тази борба зависи от задоволително поддръжка в Народното събрание, съобщи от своя страна вицепремиерът и съпредседател на „ Продължаваме Промяната “ Асен Василев.

„ Ако няма такава поддръжка, няма смисъл това държавно управление да го има. Трябва да отидем на избори и да убедим жителите, че борбата против мафията е основна “, уточни той.

Асен Василев разяснява, че от „ Продължаваме Промяната “ не са стимулирали депутатите от „ ИТН “, петима от които през днешния ден оповестиха, че напущат парламентарната група на партията. Според Василев тяхното решение демонстрира желанието им да застанат на страната на народа в борбата против мафията.

По-рано през днешния ден министърът на младежта и спорта в оставка Радостин Василев разгласи, че напуща „ ИТН “ и смъква доверието си от водача на партията Слави Трифонов. Петима депутати от политическата групировка също обявиха своето отдръпване, както и желанието си да продължат работа като народни представители, нечленуващи в парламентарни групи.

Източник: profit.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР