Изложбата Алея на дарителите беше открита под липите
Днес беше открита изложбата навън " Алея на донорите – Стара Загора “. Инициативата е на Ротари клуб Стара Загора с президент Боян Славов, взаимно с младежките организации Ротаракт и Интеракт, и се осъществя с поддръжката на Регионалния исторически музей – Стара Загора.
Мястото на експозицията – наоколо до постройката на Община Стара Загора и до монументалната пластика " Птица Феникс “, знак на възраждането – добавя посланието на изложбата за последователност и социална отговорност.
Изложбата показва значими образци за дарителство от разнообразни интервали в историята на града, с необикновен акцент върху времето след опожаряването на Стара Загора, когато с помощта на солидарността и публичната интензивност са възобновени учебни заведения, храмове и публични институции.
Съдържанието на таблата е квалифицирано с експертното подпомагане и предоставени архивни материали от Регионалния исторически музей. Историческите свидетелства наблюдават ролята на гражданската самодейност и приноса на донори, съдействали за възобновяване и развиването на града.
Откриването съответствува със 121 години от основаването на първия Ротари клуб в света. В своето слово представителите на клуба подчертаха, че правилата на служене в интерес на обществото, нравственос и устойчиви дела са в основата на ротарианското придвижване и намират естествено продължение в начинания, които напомнят смисъла на дарителството.
Организаторите насочат покана към жителите, учебните заведения и младежите да посетят изложбата и да се срещнат с историите, които демонстрират по какъв начин солидарността и дейната гражданска позиция са част от развиването на Стара Загора.
" Пожелавам на " Алея на донорите “ да бъде началото на традиция – да връщаме в публичното пространство положителните образци и да ги трансформираме във ентусиазъм. “- съобщи Васил Демирев някогашния президент на клуб Ротари Стара Загора.
Мястото на експозицията – наоколо до постройката на Община Стара Загора и до монументалната пластика " Птица Феникс “, знак на възраждането – добавя посланието на изложбата за последователност и социална отговорност.
Изложбата показва значими образци за дарителство от разнообразни интервали в историята на града, с необикновен акцент върху времето след опожаряването на Стара Загора, когато с помощта на солидарността и публичната интензивност са възобновени учебни заведения, храмове и публични институции.
Съдържанието на таблата е квалифицирано с експертното подпомагане и предоставени архивни материали от Регионалния исторически музей. Историческите свидетелства наблюдават ролята на гражданската самодейност и приноса на донори, съдействали за възобновяване и развиването на града.
Откриването съответствува със 121 години от основаването на първия Ротари клуб в света. В своето слово представителите на клуба подчертаха, че правилата на служене в интерес на обществото, нравственос и устойчиви дела са в основата на ротарианското придвижване и намират естествено продължение в начинания, които напомнят смисъла на дарителството.
Организаторите насочат покана към жителите, учебните заведения и младежите да посетят изложбата и да се срещнат с историите, които демонстрират по какъв начин солидарността и дейната гражданска позиция са част от развиването на Стара Загора.
" Пожелавам на " Алея на донорите “ да бъде началото на традиция – да връщаме в публичното пространство положителните образци и да ги трансформираме във ентусиазъм. “- съобщи Васил Демирев някогашния президент на клуб Ротари Стара Загора.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




