Длъжниците до 20-годишна възраст са около 4000 човека. Между 20-25

...
Длъжниците до 20-годишна възраст са около 4000 човека. Между 20-25
Коментари Харесай

Защо 120 хил. млади българи увиснаха с необслужвани кредити?

" Длъжниците до 20-годишна възраст са към 4000 индивида. Между 20-25 година са 36 000. Между 25-30 година са 80 000. Общо значи че до 30-годишна възраст са 120 000 души. Това е много притеснителна цифра ", коментира Виктор Стоянов от Съвета на Камарата на частните правосъдни реализатори в предаването  " България заран ".

 

Важно е да вършим разлика сред потребности и стремежи

 

По думите му множеството заеми са потребителски и стокови и са свързани с някаква форма на подтик.

 

" Една от задачите на образованието е с изключение на да се концентрират върху изработката на бюджет, да вършат разлика сред потребности и стремежи. Ние имаме упоритост да ги накараме да мислят за персоналните си финанси и да научат базови правила, да знаят какви цели имат и да харчат толкоз, колкото имат ", изясни Стоянов пред Bulgaria ON AIR.

 

Според него е значимо това да залегне в образователната стратегия, като гостът уточни, че има над 100 учебни заведения, които желаят да се организира такова образование.

Каква е работата на частния правосъден реализатор

 

" Частният правосъден реализатор извършва правосъдните решения. Не може да ги поправя, не може да ги проучва. Когато правосъдното решение не бъде изпълнено непринудено, би трябвало да бъде изпълнено наложително. Тогава идва правосъдният реализатор. Подлежат на надзор всички наши дейности от окръжните съдилища ", посочи Стоянов.

 

На въпрос какви правила би трябвало да съблюдаваме, с цел да не изпадаме в серпантина от задължения, той отговори, че би трябвало да имаме действителна визия за паричните си потоци и верен план, да сме осведомени за детайлите на заема - освен за лихвата и погасителната вноска, а да се знае цялата действителна стойност. Важно е да се взимат осведомени решения.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР