Джеймс Рaймър направи 30 спасявания за 26-и шътдаун в кариерата

...

Вратарят Джеймс Раймър изведе Сан Хосе до убедителна победа срещу Филаделфия

Джеймс Рaймър направи 30 спасявания за 26-и шътдаун в кариерата си, а Ерик Карлсон и Стивън Лоренц вкараха във втората част за победа на Сан Хосе Шаркс с 3:0 против Филаделфия Флайърс в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Рaймър осуети вихрено офанзивно начало на Филаделфия в мач и избави всички 17 удара в последната третина. Феликс Сандстрьом пък спря 22 шайби в седмия си старт на вратата на Филаделфия.

Шаркс, които завоюваха за повторно в осем мача от началото на сезона, откриха резултата в десетата минута на втората част посредством Карлсон. Лоренц се разписа минута и половина преди края на третината, а Нико Щурм оформи крайния резултат на празна мрежа.

Чикаго Блекхоукс означи две попадения в границите на 13 секунди в последната третина и победи Сиатъл Кракен с 5:4 за трети следващ триумф против този противник.

Тайлър Джонсън вкара изравнителния гол 7:03 минути преди финалната сирена, а още в идната офанзива Джейсън Дикинсън вкара за крайното 5:4. Джонсън приключи мача с два гола, а по един прибавиха Макс Доми и Джухар Кейра.

Джаред Маккан приключи с гол и асистенция за Кракен, а Мартин Джоунс отрази 22 удара.

Доминик Кубалик записа гол и две асистенции за домакинска победа на Детройт Ред Уингс с 5:1 против Анахайм Дъкс. Дилан Ларкин добави едно попадение и голов пас, а за триумфа се разписаха още Давид Перон, Джо Велено и Елмер Сьодерблом.

Данил Тарасов направи 30 спасявания и записа първата си победа в НХЛ, откакто Кълъмбъс Блу Джакетс надделя с 5:1 Ню Йорк Рейнджърс.

Зак Уеренски, Андрю Пийк, Игор Чинаков, Ерик Робинсън и Кент Джонсън вкараха головете за тима на Кълъмбъс, до момента в който Лиам Фоуди, Джак Рослович и Якуб Ворачек приключиха мача с по две асистенции.

Артьоми Панарин бе прецизен за Рейнджърс, които са с две следващи загуби.

Първенство на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ), мачове от постоянния сезон:
Чикаго - Сиатъл - 5:4
Детройт - Анахайм - 5:1
Флорида - НЙ Айлъндърс - 3:2
НЙ Рейнджърс - Кълъмбъс - 1:5
Филаделфия - Сан Хосе - 0:3