Джейдън Санчо написа сърдечно съобщение до футболиста на националния отбор

...

Джейдън Санчо със сърдечно съобщение към Сака

Джейдън Санчо написа сърдечно известие до футболиста на националния тим на Англия Букайо Сака след звездното му показване за отбора против Швейцария на UEFA EURO 2024.

Крилото на Манчестър Юнайтед реагира по този начин, откакто играчът на Арсенал стана Играч на мача (1:1, 5:3 – дузпи). Халфът изравни резултата в 80-ата минута и осъществя дузпа в серията след продълженията.

„ Толкова се гордея с този човек! Ти го направи за мен и Маркъс Рашфорд, брат! " – написа Санчо в обществената мрежа Инстаграм.

На UEFA EURO 2020 англичаните изгубиха от Италия на финала след дузпи (1:1, 2:3 - дузпи). Маркъс Рашфорд, Джейдън Санчо и Букайо Сака пропуснаха от бялата точка, като по-късно станаха обект на расизъм.

Дузпата на Сака против Швейцария на четвъртфиналите на UEFA EURO 2024 му беше първата, която извършва за страната си от този момент.