ДЖЕДДА, Саудитска Арабия (AP) — Хитрата хитрост на защитника Марсело

...

Ветераните Марсело и Фелипе Мело са ключът към победата на Флуминензе над Ал Ахли на полуфинала на Световното клубно първенство

ДЖЕДДА, Саудитска Арабия (AP) — Хитрата ловкост на бранителя Марсело завоюва дузпата, която оказа помощ да изпрати ветеранския тим на Флуминензе на Световното клубно състезание край, откакто победи Ал Ахли с 2-0 в понеделник.

Страхотната игра на Марсело на границата на наказателното поле на Ал Ахли подразни нападателя Пърси Тау в шпагата, който прати Джон Ариас на мястото, с цел да осъществя гол в 71-та минута дузпа.

Флуминензе подпечата успеха в 90-ата, когато резервата Джон Кенеди означи с крив удар с левия крайник.

Флуминензе ще играе против Манчестър Сити или Урава Ред Даймъндс за купата в петък.

Докато Марсело оказа помощ за основаването на първенеца на Южна Америка от единия край, 40-годишният бранител Фелипе Мело и 43-годишният вратар Фабио защитаваха от другия.

Фелипе Мело направи незабравим миг от първото полувреме, като се втурна назад към вратата, с цел да се оправи с Тау, който беше подготвен да стреля. Фелипе Мел...