Дита Депнер е румънски психолог, тя помага на жените да

...
Дита Депнер е румънски психолог, тя помага на жените да
Коментари Харесай

Дита Депнер: „Не режете пъпната връв в първите секунди на живота

Дита Депнер е румънски психолог, тя оказва помощ на дамите да имат по-леко раждане като ги приготвя физически, душевен и духовно. Специалист е по внушаемост с опит в самостоятелни или групови сесии за бременни. Основава асоциацията „ Mame pentru Mame " („ Майки за майки " ) през 2010 г. 
Тя поддържа придвижването срещу имунизациите в Румъния. 
Почти 10 години споделям: „ Не режете пъпната шнур в първите секунди от живота! " Това е неверна процедура, която ограбва детето от 1/3 от полагащата му се кръв (т.е. почти 150 ml кръв, която към момента е в плацентата).
Тази прибързана процедура краде стволовите му кафези, оставя го с желязодефицитна анемия от време на време за цялата му първа година и половина от живота му. Теглото му също е по-ниско. 
Важно е медицинският личен състав да се замисли по този въпрос, който визира здравето и живота на детето, не коства нищо, с изключение на половин час повече от времето и търпението на обслужващите родилката. 
(Под тази публикация на Дита Депнер в блога й е оповестена историята на една майка, която ражда близнаци на 25 седмици, инцидентно вкъщи си, само че оставя пъпната шнур непокътната от самото начало на избавителната интервенция на парамедиците до идването в болничното заведение. Там лекарите признават, че момиченцата, родени прибързано, не биха имали никакъв късмет да оцелеят, в случай че личният състав на колата за спешна помощ е прерязал пъпната шнур, както са привикнали в практиката си. За благополучие, за майка им това е било четвърто раждане и тя е настояла да не се клампира връвта на близначките. Те са били  превозени „ вързани ”, към момента прикрепени към плацентата.)
Пъпната шнур би трябвало да остане прикрепена към новороденото, до момента в който цялата кръв от плацентата се " изтече " в тялото на бебето и това се случва почти 25-35 минути след раждането на детето, когато плацентата в действителност завършва ролята си на поддържаща живота от вътрематочния интервал.
Как можете да разберете това? Чрез дейно натискане на пъпната шнур с два пръста и в случай че тя към момента пулсира, това значи, че плацентарният кръвопренос към момента не е завършил и би трябвало да изчакате. Спокойно можете да натиснете мощно, защото кръвообращението не стопира. През цялото това време новороденото е полегнало на гърдите на майката и се любува на такива успокояващи моменти като „ кожа върху кожа ". Тогава стартира и първото кърмене, в първите 30 минути след раждането, тъй като това е обикновено и здравословно.

Ето за какво природата е основала пъпната шнур с дължина единствено 50-60 см, защото бебето не би трябвало да се отделя от майката, неонатологичната консултация може да се организира и до момента в който новороденото е в нейните ръце. Това е натурален развой и по този начин би трябвало да се случват следродовите дейности.
След раждането на детето циркулацията на кръв и хранителни субстанции от плацентата към новороденото стопира, когато плацентата се изпразни от кръв. И още един доста значим аспект: плацентарната кръв не е кръвта на майката, а кръвта на бебето. 
Повечето деца в развитите страни, през днешния ден са лишени от това жизненоважно право, защото актуалната здравна процедура не отделя време на този естествен феномен, а майките не знаят по какъв начин да изискат това за личните си деца, тъй като нямат нужната информация.
Освен това този трансфер се отнася и за тези „ отлично " пуснати на пазара стволови кафези, които ще влязат от плацентата в тялото на бебето, където им е мястото, а не в банка в Гърция или Дания. Дори животните изяждат плацентата на дребните си известно време след раждането, а не незабавно.
От тази позиция ние сме единствените бозайници, които прерязват пъпната шнур незабавно след раждането на бебето. Варварски и травматичен способ за детето, което занапред привиква да диша....Ето за какво в проекта за раждане опцията за прерязване на пъпната шнур би трябвало да е откакто тя спре да пулсира, т.е след към 25 минути. Това е нужда, а не мода.
Що се отнася до раждането „ Лотос ", това е антична процедура и в случай че беше толкоз рисково, до момента щяхме да сме изчезнали като цивилизация. (При „ Лотос " след раждането на бебето пъпната шнур не се прерязва и остава прикачена от едната страна към новороденото, а от другата – към плацентата и по този начин до естественото й обособяване. Този развой лишава нормално от 5 до 10 дни. - бел.ред.)
Източник: spisanie8.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР