Скандал във ФБР: проверяват шефа му за злоупотреба с алкохол
Директорът на ФБР Кеш Пател е бил помолен да потвърди, че няма проблем с алкохола.
Според The Hill, конгресмени от Демократическата партия от Комисията по правораздаване на Камарата на представителите са поискали Пател да съобщи на Конгреса информация, обвързвана с обвинявания в постоянна консумация на алкохол през интервала, когато е станал началник на организацията.
Същевременно публицистите означиха, че предния ден на Пател е изпратено писмо, в което е помолен да попълни въпросник и да отговори на въпроси, с цел да получи достъп до информация, да даде резултатите от тест за разстройства, свързани с алкохола, а също по този начин да даде документално изказване под клетва, че документите са точни.
Изданието прецизира, че съмненията на демократите се основават на публикация в Atlantic, в която се оповестява, че Пател постоянно отсъства от работа и прекалено пие. Междувременно ръководителят на ФБР заведе дело против изданието, обвинявайки публицистите във подправени офанзиви.
Според The Hill, конгресмени от Демократическата партия от Комисията по правораздаване на Камарата на представителите са поискали Пател да съобщи на Конгреса информация, обвързвана с обвинявания в постоянна консумация на алкохол през интервала, когато е станал началник на организацията.
Същевременно публицистите означиха, че предния ден на Пател е изпратено писмо, в което е помолен да попълни въпросник и да отговори на въпроси, с цел да получи достъп до информация, да даде резултатите от тест за разстройства, свързани с алкохола, а също по този начин да даде документално изказване под клетва, че документите са точни.
Изданието прецизира, че съмненията на демократите се основават на публикация в Atlantic, в която се оповестява, че Пател постоянно отсъства от работа и прекалено пие. Междувременно ръководителят на ФБР заведе дело против изданието, обвинявайки публицистите във подправени офанзиви.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




