Динко Динев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира

...

Пета поредна победа на Динко Динев го праща на четвъртфиналите на турнир по тенис в Сърбия

Динко Динев се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата за мъже в Куршумлийска баня с награден фонд 15 хиляди $.

20-годишният българин победи във втория кръг с 6:4, 6:3 Максим Крапивин от Русия. Срещата продължи час и 21 минути. Това е пета поредна победа за Динко на шампионата. Преди този мач той записа още един триумф в главната скица и три в квалификациите.

За място на полуфиналите Динев ще играе против №4 в схемата Лука Павлович от Сърбия.

Габриел Донев и Симон Антони Иванов пък се класираха за полуфиналите на двойки. Поставените под №1 българи победиха на четвъртфиналите със 7:6(8), 6:2 представителите на домакините Александър Любойевич и Астро Пилипович.