Динамо Киев и Брюж не успяха да се победят и

...

Динамо Киев и Брюж си размениха два бързи гола, но всичко ще се реши след седмица

Динамо Киев и Брюж не съумяха да се победят и приключиха наедно 1:1 в първата им среща от 1/16-финалите на Лига Европа. Виталий Буялский откри в 62-ата, само че единствено след пет минути Брендън Мехеле възвърне равенството.

Домакините можеха да открият резултата през първата част, когато точно Буялскийу пропусна две отлични благоприятни условия. Първо в 36-ата той засече чудесно центриране от фланга, само че ударът му срещна горната греда, а десетина минути по-късно още веднъж имаше отлична опция от границата на дребното наказателно поле, само че стреля над вратата.

Все отново най-опасният футболист на домакините съумя да открие резултата за Динамо в 62-ата минута, когато пое доста добре отличен пас към него на ръба на наказателното поле и простреля вратаря на Брюж в горния десен ъгъл. Радостта на играчите на Мирча Луческу обаче търпя единствено пет минути, когато недоразумение в наказателното поле след корнер разреши на Брандън Мечеле да възвърне равенството. Гостите можеха да завлечен и трите точки, само че пропуснаха още веднъж да отбележат след корнер в 82-ата, когато изстрел на Бас Дост мина над горната греда.

Вторият мач сред двата отбора, който ще дефинира спечелилия в сблъъсъка е единствено след седмица в Белгия.

Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 18 февруари  Динамо Киев 1:1краен резулат  Клуб Брюж