Динамо Киев и Брюж не излъчиха победител в първия мач

...

Динамо Киев и Брюж оставиха всичко за реванша в Лига Европа

Динамо Киев и Брюж не излъчиха победител в първия мач от 1/16-финалната фаза на Лига Европа, завършвайки при резултат 1:1 в Украйна. След нулево реми през първото полувреме, двата отбора си нанесоха светкавични удари посредством Виталий Буялски (62) и Брандън Мехеле (67), само че до повече попадение не се стигна в дуела.

Домакините имаха превес през първите 45 минути, само че не съумяха да материализират ситуациите си с попадения.

В 36-ата минута Виталий Буялски пропусна отлична опция, откакто доближи до положително центриране в наказателното поле, само че изстрелът му с глава мина на сантиметри над напречната греда.

В самият завършек на първото полувреме още веднъж Виталий Буялски бе покрай попадение, само че и този път ударът му с глава мина над вратата.

Все отново нападателят се разписа във вратата на белгийския отбор в 62-ата минута, когато овладя топката към границата на наказателното поле и с изстрел в горния ляв ъгъл остави беззащитен Симон Миноле.

Попадението като че ли разсъни гостите и пет минути по-късно равенството бе възобновено. След центриране от ъглов удар, Брандън Мехеле надскочи всички и с глава осъществя в горния ляв ъгъл.

В 84-ата минута Бас Дост откри празно пространство в наказателното поле на украинския гранд, само че опитът му за прехвърлящ удар мина рисково близо от напречната греда.

По този метод двата отбора оставиха развръзката за реванша в Белгия, който ще се състои на 25 февруари от 22:00 часа.
Източник: fakti.bg