Димитър Янакиев постигна две победи, но загуби в третия решаващ

...

Уцелиха с перо в окото наш бадминтонист

Димитър Янакиев реализира две победи, само че загуби в третия решителен кръг на квалификациите на сингъл на интернационалния шампионат по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди $. Янакиев, девети подложен, победи в първия кръг Матео Белучи (Италия) с 21:13, 21:14 за 27 минути, след което се оправи и с Якоб Годт (Дания) 0 21:14, 21:9 за 29 минути. В третия си мач българинът отстъпи пред Андраж Крапеж (Словения) с 15:21, 7:21 за 32 минути. В началото на първия гейм при едно от разиграванията перото уцели Янакиев в окото, което оказа въздействие на представянето му. Пейо Бойчинов също стартира с триумф в квалификациите против Ун Джеон Дон (Република Корея) с 14:21, 21:18, 21:18 за 40 минути, след което обаче загуби от Данило Боснюк (Украйна) с 18:21, 21:19, 16:21 за 41 минути. Иван Панев позволи проваляне в първия кръг на пресявките от Диего Мини (Перу) със 17:21, 12:21 за 21 минути. Утре на двойки мъже ще играят Иван Панев/ Пейо Бойчинов, Димитър Янакиев/Алекс Влаар и Даниел Николов/Иван Русев. Николов и Русев стартират от главната скица на сингъл мъже. При дамите ще взе участие Линда Зечири, която е сложена под номер 2 и в първия кръг среща рускинята Елисавета Тарасова.