Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира на

...

Кузманов започна с двусетова победа на турнир в Италия, Донски е 1/4-финалист на двойки

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Комо (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро.

Националът на България за Купа „ Дейвис " победи с 6:2, 6:3 Милян Зекич от Сърбия. Срещата продължи 103 минути.

Кузманов поведе с 3:0 в първия сет и го завоюва с 6:2. Във втората част Мико завоюва три следващи гейма от 2:2 до 5:2. При този резултат Кузманов изпусна един мачбол при сервис на Зекич, само че по-късно затвори сета на личен сервис от четвъртия си мачбол.

С този триумф Кузманов проработи 7 точки за международната класация. Във втория кръг Мико ще играе против №8 в схемата Иван Гахов от Русия.

По-късно през днешния ден Кузманов ще играе и в шампионата на двойки в тандем с Йеле Селес от Нидерландия.

Междувременно Александър Донски и Звонимир Бабич се класираха за четвъртфиналите в шампионата на двойки. Донски и Бабич победиха със 7:6(6), 5:7, 10-7 Константин Битун от Франция и Владимир Ужиловски от Украйна.