Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис

...

Кузманов е на полуфинал в Индия

Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на шампионата по тенис за мъже от сериите "Чалънджър " на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 $. Българинът победи на четвъртфиналите №228 в международната класация Матиас Бург от Франция с 6:4, 6:2. Срещата продължи 1 час и 33 минути.

Това е трета поредна победа за Мико на шампионата без да загуби сет. Преди този мач Кузманов отстрани други французи Юго Грение и Александър Мюлер.

За място на финала Мико ще играе против №3 в схемата и №155 в международната класация Енцо Куако от Франция.

С представянето си досега Кузманов проработи 30 точки за международната класация.

Първата част вървеше без пробиви до 5:4 в интерес на Мико. Тогава той направи съдбоносен брейк и затвори сета с 6:4 за 52 минути игра.

Българинът стартира превъзходно втората част и поведе с 3:0. Мико направи още един пробив за 5:1, само че Бург отговори с рибрейк. След това Кузманов направи още един пробив и затвори мача в своя изгода.