Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на клей

...

Димитър Кузманов на 1/4-финал в Австрия

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " в Тулн (Австрия) с награден фонд 118 хилуди евро.

Националът на България за Купа „ Дейвис " направи поврат и победи с 2:6, 6:4, 6:2 №7 в схемата Далибор и №164 света Свърчина от Чехия. Срещата продължи 2 часа и 14 минути.

Кузманов загуби първите четири гейма в мача, а по-късно и първия сет с 2:6. Двамата тенисисти си размениха по два пробива при започване на втората част. Мико направи решителен удар с нов пробив в десетия гейм и с 6:4 изравни сетовете. Кузманов господства в третата част и след два пробива затвори мача с 6:2.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе против спечелилия от мача сред №2 в схемата и №100 в международната класация Юрий Родионов от Австрия и №194 в света Вит Коприва от Чехия.

За класирането си четвъртфиналите Кузманов проработи 20 точки за международната класация.
Източник: novsport.com