Димитър Герджиков записа най-добро представяне от българите в индивидуалния старт

...

Герджиков 41-и при френски триумф в биатлона

Димитър Герджиков записа най-хубаво показване от българите в самостоятелния старт на 20 км в биатлона. С две неточности в стрелбата той се подреди на 41-а позиция с закъснение от 5 минути и 6 секунди зад първенеца.

Другите двама български представители - Владимир Илиев и Антон Синапов, приключиха на 61-во и 85-то място от 92 участници.

Златото сграбчи 29-годишният французин Кантен Майе, за който това е първа олимпийска купа при второто му присъединяване в спортния конгрес. Преди два дни той донесе на страната си и сребърно отличие в смесената щафета.

Снимка: БГНЕС

Сензацията през днешния ден сервира Антон Смолски от Беларус, който стреля чисто и финишира втори - на 14,8 секунди от спечелилия. Бронзът отиде при Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), останал на 31,1 секунди от върха.

Топ 10 допълват Скот Гоу (Канада), Бенедикт Дол (Германия), Роман Рeeс (Германия), Тарей Бьо (Норвегия), Фабиен Клод (Франция) и Александър Логинов (Руски олимпийски комитет).

Източник: btvnovinite.bg