Действащият носител на титлата на България по волейбол ВК Нефтохимик

...

Нефтохимик 2010 започна състезателната година с победа

Действащият притежател на купата на България по волейбол ВК Нефтохимик 2010 стартира своята спортна 2024 година с победа с 3:0 гейма над Раковски Севлиево. Мачът от 2 кръг на мъжкото волейболно състезание бе отсрочен поради европейските ни задължения на бургазлии.

От началото на срещата в зала „ Младост “ дебютира последното ново попълнение на първенците – либерото Николай Тодоров. Титулярят на този пост – националът Симеон Добрев, изгледа мача от трибуните поради травма на пръст на ръката.

Това бе седмата победа в шампионата през сегашния сезон за тима на Атанас Петров. Така Нефтохимик измести ЦСКА от четвъртата позиция във краткотрайното класиране.

„ Армейците “ също имат 7 победи и 4 загуби, само че бургазлии към този момент са с 22 точки – две повече от тях. Със същия актив е и третият Монтана, само че отборът от северозапада е с повече победи след 11 изиграни мача – 8.