Деян Кулушевски вкара късен гол с глава и Тотнъм стигна

...

Тотнъм спря Сити с късен гол на Кулушевски

Деян Кулушевски вкара късен гол с глава и Тотнъм стигна до 3:3 като посетител на Манчестър Сити. Това беше финален мач от 14-ия кръг на Висшата лига. С ремито шпорите се изкачиха на пето място с 27 точки. Сити остана трети с 30 точки, три зад водача. Ливърпул е втори с 31 точки.

Шампионите направиха трето следващо тъждество във Висшата лига. Мачът приключи и със сериозен митинг на Ерлинг Холанд. В добавеното време той беше фаулиран, само че подаде към Грийлиш, който излизаше самичък. Реферът Саймън Хупър обаче спря офанзивата, с цел да отсъди нарушаване.

Иначе Хюн-Мин Сон даде преднина на Тотнъм още в шестата минута, само че кореецът се разписа в личната си врата единствено три по-късно, засичайки несъзнателно центриране. Фил Фоудън пък даде задатък на Сити в 31-та минута.

Джовани Ло Селсо вкара за 2:2 в 69-ата.

Джак Грийлиш даде преднина на домакините от Манчестър в 81-та минута, откакто засече пас на Холанд.. Кулушевски бе прецизен в 90-ата минута и избави Тотнъм от четвърта поредна загуба.
Източник: flashnews.bg