Дея спорт победи Берое с 3:1 гейма (17:25, 17:25, 22:25,

...

Дея спорт задмина Берое в класирането след обрат в Стара Загора

Дея спорт победи Берое с 3:1 гейма (17:25, 17:25, 22:25, 17:25) в финален мач от 12-ия кръг на родния волейболен хайлайф.

Старозагорци поведоха в резултата, като завоюваха откриващия гейм в зала " Иван Вазов ". Гостите бързо възобновиха равенството, откакто направляваха играта в хода на втората част.

Бургазлии стигнаха до поврат откакто затвърдиха безапелационната си игра и в третия гейм. Възпитаниците на Франческо Кадеду бяха по-категорични и в четвъртия гейм, което им донесе триумфа в дуела. Тодор Вълчев осъществя ас, преди неточност на домакините да постави точка на разногласието.

Стефан Иванов бе най-резултатен в срещата с 16 точки. За спечелилите Николай Учиков означи 14 пункта, което му донесе наградата за MVP на мача.

И двата тима разполагат с актив от 7 победи и 5 загуби. Дея спорт обаче има точка повече (23), в съпоставяне със старозагорци (22).