Децата в София няма да се върнат в училище преди

...
Децата в София няма да се върнат в училище преди
Коментари Харесай

Фандъкова: Децата в София остават вкъщи до 12 април

Децата в София няма да се върнат в учебно заведение преди пролетната почивка, съобщи кметът Йорданка Фандъкова във връзка въведеното 10-дневно затваряне от понеделник, което изтича два дни преди учениците да излязат в пролетна отмора. Това значи, че най-малките ще се върнат в школата най-рано на 12 април, защото ваканцията е планувана до 10-и.
Разбирам родителите, които не биха желали затваряне на яслите, детските градини и учебните заведения с начален стадий. Задържахме оптимално дълго присъственото образование на най-малките, само че настояването на лекарите е изрично на база данните за заболели и карантинирани деца и възпитаници. По мое искане, което беше признато от доктор Пенчев, ще запазим самостоятелните занимания за деца в центровете за личностна поддръжка с психолози и експерти, изясни кметицата.
Тя напомни, че не престават ограниченията на Министерство на труда и обществената политика за финансова поддръжка на чиновници в неплатен отпуск и родители, които остават у дома при децата си.
София е измежду градовете с максимален растеж на инфектираните и приетите в болница с COVID-19 в страната. 35% е нарастването на приетите в болница в софийските лечебни заведения за последните 10 дни с извънредно стръмен растеж. Тази заран в лечебните заведения в София са приети в болница 2107 пациента. При ноемврийската вълна това са индикатори, които постигнахме в края на ноември, като най-големият регистриран брой приети в болница досега в София е 2264 на 30 ноември, добави кметът.
36% е растежът на хората, които се нуждаят от интензивно лекуване. Този растеж е извънредно стеснителен, тъй като това са пациенти, които се нуждаят от грижите на лекари реаниматори, чийто брой е стеснен, а това затруднява разкриването на огромен брой такива кревати. Новозаразените в София са над 1000 дневно в последната седмица. Данните демонстрират и две притеснителни трендове – растеж на децата, които се разболяват и нуждаят от лекуване в болница, и разболяването на от ден на ден младежи, които прекарват тежко болестта и се нуждаят от лекуване в болничното заведение.
В последните дни дружно с министъра на опазването на здравето и шефовете на всички софийски лечебни заведения направихме метаморфоза на отделенията и болничните кревати за COVID-19. Включиха се всички лечебни заведения, които са готови с кревати, инсталация и лекарства. Сега всички дружно би трябвало да прекъснем растящата крива, до момента в който още може да се подсигурява лекуване в лечебните заведения, сподели още Фандъкова.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР